Oceń sprzedawcę Enea

12345

Ocena 2.3/5 (410 głosy/ów)

Jak odczytać licznik

Enea Operator umożliwia swoim odbiorcom przesłanie przez internet odczytu licznika, tak aby cyklicznie inkasent nie musiał się pojawiać w naszym domu czy firmie. 

 

Jak prawidłowo odczytać licznik w obszarze Enea Operator?

Wiedzieć należy, że bez względu na zmianę sprzedawcy prądu, cały czas opłaty za dytrybucję będziemy płacić na konto Dytrybutora. Jest to związane z występowaniem tzw. monopolu naturalnego. W obszarze dytrybucji nie występuje konkurencj, stąd zmieniając dostawcę prądu zmieniamy tak naprawdę firmę, która wykorzystuje infrastrukturę dystrybutora do dostarczenia nam prądu do mieszkania.

 

Wracając do naszego pytania czyli jak prawidłowo odczytać licznik? W zależności od roczaju licznika, bo pamiętać należy, że z upływem czasu jakość i rodzaj montowanych liczników się zmianiał sam proces odczytu jest bardzo prosty. Na wyświetlaczu elektronicznym (nowsze modele) lub standardowym (starszym indukcyjnym) mamy pokazane wartości zużycia w danej strefie (dziennej/nocnej lub całododowe). Należy odczytać wartości, z uwzględnieniem najczęściej jednego miejsca po przecinku i zaokrąglić w górę jeśli ostatnia wskazana liczba to pięć i więcej. Odczytane wartości możemy skorygować z fakturą lub przesłać elektronicznym formularzem w celu otrzymania faktury.