Oceń sprzedawcę Enea

12345

Ocena 2.3/5 (410 głosy/ów)

Inteligentne liczniki

Montowaniem inteligentnych liczników zajmuje się spółka odpowiedzialna za dystrybucję energii elektrycznej, a nie za jej sprzedaż. Pamiętać należy, że właścicielem liczników jest lokalny OSD działający na obdzarze w którym mieszkamy. Ta reguła tyczy się odbiorców energii elektrycznej zasilanych niskim napięciem czyli odbiorców z grupy taryfowej G (gospodarstwa domowe) oraz C (niskie napięcie). Wszelkie zmiany liczników oraz idące za tym koszty ponosi zakład energetyczny, a nie odbiorca. Inaczej sprawa wygląda w przypadku dużych odbiorców energii gdzie doprowadzone do użytkownika jest napięcie średnie lub wysokie. Wtedy to za remont/wymianę licznika odpowiada i ponosi koszty właściciel firmy.

 

Inteligentne liczniki w Enea

Każdy lokalny dystrybutor jest zobowiązany odpowiednią dyrektywą UE do wymiany starych liczników energii na nowe. Tak samo sprawa tyczy się odbiorców obsługiwanych na terytorium OSD Enea. Nie ma konkretnego terminu związanego z zakończeniem tego typu przedsięwzęcia. Pewne jest, że korzyści wynikające z instalowania inteligentych liczników w gospodartwach domowych i firmach mogą ułatwić życie.

 

Inteligente liczniki dla domu i firmy - korzyści

Do największych zalet tego typu rozwiązania można zaliczyć:

  • brak konieczności odczytu liczników przez inkasenta
  • sprawny, szybki i dokładny sposób odczytu i zapłaty za energię elektryczną
  • rozliczenie tylko i wyłącznie w oparciu o rzeczywiste zużycie energii elektrycznej
  • możliwości skorzystania z rozbudowanych ofert związanyc z zakupem energii po różnej cenie w różnych okresie czasu w ciągu doby