Oceń sprzedawcę Enea

12345

Ocena 2.3/5 (410 głosy/ów)

Faktury dla firmy Enea

Faktury wystawiane przez firmę Enea i przychodzące do firm mogą być przesyłane w różny sposób. W zależności od wriantu jaki wybierzemy, możemy otrzymywać rozliczenie w formie papierowej oraz elektronicznej wypełniając odpowiedni wniosek jeśli spełniamy założone przez firmę kryteria. Sposób odczytu rachunku za prąd różwnież w zależności od licznika jaki mamy zainstalowany może być prowadzony w sposób zdalny (on-line inaczej automatyczny) lub w sposób tradycyjny z wykorzystanie kontrolera, który cyklicznie przychodzi odczytywać rachunki za energię elektryczną.

 

Faktura dla firmy Enea - rodzaje

W przypadku, kiedy jesteśmy klientami firmy Enea w obrębie OSD Enea otrzymujemy jeden rachunek za prąd, oparty o tzw. umowę kompleksową. Innymi słowy na jednym dokumencie jesteśmy rozliczanie za sprzedaż i dystrybucję energii. Jeśli zdecydowaliśmy się zmienić dostawcę prądu, możliwe jest, że rozliczamy się w sposób rozdzielony, czyli fakturę za dystrybucję płacymy swojemy lokalnemy OSD, a za sprzedaż firmie z którą związaliśmy się umową. Pamiętać należy, że zmiana sprzedawcy energii elektrycznej nie powoduje wzrostu ceny za usługi dystrybucyjne. Bez względu na kogo się zdecydujemy jesli chodzi o sprzedawcę prądu - stawki dystrybucyjne pozostaną na tym samym poziomie.

 

Faktura dla firmy Enea - jak czytać rachunek za energię elektryczną

 

Pozniższy film zdecydowanie rozjaśni wątpliwości jakie mogą powstać przy analizowaniu rachunku za energię elektryczną od firmy Enea. Dzięki niemy dowiemy się co oznaczają poszczególne pozycje na fakturze za prąd, jak w łatwy sposób porównać oferty oraz które wielkości ulegną zmianie jeśli zdecydujecie się Państwo na zmianę dostawcy prądu